-

Jacek-Jarecki

Problemem będą niechciane pakiety

Nie dane mi się było nacieszyć opinią pisowskiego prostaka, a już zostałem „rechociarzem”, antypolskim cynikiem, Niemcem bez mała, a może nawet utajnionym peowcem. A wszystko z powodu telenoweli, której nie oglądam, na łamach czasopism, których nie czytuję. Można by pomyśleć, że przy tak zaawansowanym poziomie abstrakcji, cała ta łże historyczna histeria nie powinna mnie obchodzić, a tu taka, prawda, niespodzianka, że nie tylko obchodzi, a wręcz denerwuje. Mam bowiem wrażenie, że bez mojego przyzwolenia, różne typki próbują upchnąć mi pakiet dóbr, którego nie zamawiałem, a co gorsza, niespodziewanie dla siebie, sam znalazłem się w jakimś pakiecie i są ludzie, którzy koniecznie chcą mnie tam zamknąć, dopychając kolanami, łokciami, a może nawet i dechą. Oświadczam niniejszym, że się dopchnąć nie dam, a swoje pakiety niech przyjmą z powrotem.

Wracając na chwilę do pretekstu, jakim jest ta królewska telenowela, pragnę poinformować światłych publicystów dobrej zmiany z portalu „wPolityce.pl” że sam, wykorzystany do produkcji format jest sprzeczny z ideą opowieści o królach. Wynika to choćby z tego, że polski król, to nie byle chłystek, czy inny poseł na sejm i swą godność oraz majestat posiada. Idąc tropem kosztów, tak chętnie podnoszonym przez obrońców „Korony królów” jeszcze taniej byłoby umieścić Kazimierza Wielkiego w bloku mieszkalnym, na trzecim piętrze, za to z zamglonym przez smog widokiem na Wawel. W kawalerce obok mieszkałby na przykład kłótliwy biskup, a razem mogliby adoptować murzyńskiego chłopca. Ale to detale, które można zmyślać w nieskończoność.

Robi się poważnie, gdy czytam w tekście pana Karnowskiego:

Nie jest przypadkiem, że to parówkowe i niemieckie media rzuciły się z największą wściekłością na telenowelę TVP „Korona królów”, opowiadającą o czasach zjednoczenia Polski pod berłem Władysława Łokietka. Nie zdziwił mnie także wspierający atak zestaw cynicznych ironistów, dobrze nam znany i używający powtarzalnych argumentów: że w Hollywood robią lepsze, że po co w ogóle było się za to brać, że i tak z „Grą o tron” się nie wygra. Czytając to wszystko miałem wrażenie, że wszystkie te tweety i teksty zostały napisane wcześniej. Niezależnie jakim serialem telenowela „Korona królów” by się okazała, miała zostać wyśmiana, wyszydzona, zniszczona. Żadnej szansy, żadnego kredytu. Ta dyskusja jest bowiem kontynuacją starego w III RP starcia - między cynicznymi rechotami a współczesnymi - nie znajduję innego słowa - pozytywistami. Jest sporem o to, czy cokolwiek warto tutaj, z Polakami i dla Polaków, robić, próbować, działać…”

Niby to głupotka taka, ale co za dużo i za często, to nie zdrowo. Ledwie pot na czole mi obeschnąć raczył, po tym, jak nie zachwyciłem się jakimś Zenkiem, czy innym zagranicznym Mańkiem w Sylwestra, jużem znowuż nieprawowiernym, bo się meni telenowela nie podoba. A najgorsze jest to, że sam Kurski mi się nie podoba. Żaden z braci, dodam dla pewności.

Do polityki, do tego, że od TVN, przez Polsat, do TVP nie ma ani jednego programu informacyjnego, czy publicystycznego, który mógłbym oglądać bez złości czy zażenowania, już się przyzwyczaiłem za rządów PO i nawet nie liczyłem, że poza przestawieniem wektorów w telewizji publicznej coś się zmieni, ale żeby pchano mi na siłę w bonusie z PiS-em takie „hop siup po kanapie” to dla mnie nowość. Żeby to chociaż z PiS-em, ale w groźnym tonie publicystycznych ancymonów pobrzmiewa, że już prawie z… Polskością.

To wszystko brednie i drobiazgi, ale tendencja się pogłębia. Magicy, zwani „naszymi” poczuli się pewniej, a ich jedynym marzeniem jest, jak widzę, stworzenie podobnych do Agory kombinatów, aby już naprawdę nie było czym odetchnąć pomiędzy młotem a kowadłem. To bardzo nieprzyjemne miejsce, dodam, tym bardziej, że obydwie strony zagarniają nie tylko sprawy ideologiczne, czy polityczne, ale biorą się dosłownie za wszystko. Nie skarżę się, bom przyzwyczajony, ale ostrzegam nieprzyzwyczajonych, że za wzmożonymi otwarciem sakiewek panami z mediów i polityki, dziarsko podąża całkiem spory tłumek, zajmujący się głównie wytykaniem takim delikwentom jak ja, braku stosownej gorliwości, albo wywyższanie się, na przykład, poprzez niesłuchanie disco polo. Wąski zakres politycznego poparcia, rozkładają w wachlarz pawiego godny ogona, a każde piórko mam chwalić, bo jak nie, to zaraz…tagi: polityka  polska  telewizja  media  kurscy 

Jacek-Jarecki
4 stycznia 2018 15:35
18     2152    13 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Jacek-Jarecki @Jacek-Jarecki
4 stycznia 2018 16:51

Bądź Pan minimalistą. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Jacek-Jarecki
4 stycznia 2018 17:00

Nie doceniałam nigdy faktu że mam sporo pełowskich znajomych.... Nawet gdyby wspomnieli krytycznie o filmie...to będe mogła się znimi zgodzić. W ciemno:))

Bo nie mam odbiornika tv....więc dla tych drugich, świadomych od lat tej sytuacji mam też odpowiedź: aosochodziii??? 

Karnowscy jacyś bardzo pryncypialni. Może wzorują się na czasach PRLu....?...

.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 4 stycznia 2018 17:00
4 stycznia 2018 17:21

@Maryla-Sztajer
Karnowski Michał to totalniak i komunista (nie zartuję):
w kwestii tzw. "rekompensat" za kamienice ukradzione prawowitym właścicielom przez komunistów i teraz zamiast oddania ich w prawowite ręce, ochoczo  "usamorządowianych" przez żoliborskich socjalistow, pisze ten cwaniaczek tak:
"Apeluję o przemyślenie skali proponowanych odszkodowań. Symboliczny 1 procent wartości nieruchomości, czy nawet 3 procenty - tak. Ale miliony - zdecydowanie nie."

I jak się już ten 1% okradzionym na odczepnego odpali, to jakież perspektywy uwłaszczenia się na cudzym i ustawienia się na pokolenia jako "nowa elita" przed nadwornymi/podręcznymi się rysują...

https://wpolityce.pl/polityka/363022-chwale-idee-ustawy-reprywatyzacyjnej-ale-apeluje-o-przemyslenie-skali-odszkodowan-zbyt-grube-te-miliardy

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Maryla-Sztajer 4 stycznia 2018 17:00
4 stycznia 2018 17:32

Na razie walczą o ochłapy. Poczekaj na wyłonienie zwycięscy. Ten dopiero okaże pryncypialność.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Jacek-Jarecki 4 stycznia 2018 17:32
4 stycznia 2018 18:00

Ja trochę pamiętam z przeszłości...Za Gomółki .. A z rodzinnych dziejów i losów też ..

Bardzo serio używam słowa pryncypialność. Duży temat

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz 4 stycznia 2018 17:21
4 stycznia 2018 18:01

Tak, widziałam... Będzie można wreszcie nie kraść...tylko legalnie sobie sprywatyzować.

.

 

zaloguj się by móc komentować

olekfara @Jacek-Jarecki
4 stycznia 2018 19:03

Cytat z cytatu: "Jest sporem o to, czy cokolwiek warto tutaj, z Polakami i dla Polaków, robić, próbować, działać…”. Za te słowo "cokolwiek " Karnowski by wyleciał z każdej poważnej roboty. Róbmy cokolwiek, czyli nic i byle jak. I ta wyższość, że tylko tacy, jak on są tylko do urządzania nam życia, bo oczywiście my jesteśmy za głupi. Dla Karnowskiego mam konkretną propozycje, że z własnego podwórka, ale to powszechna bolączka. Gminy i powiaty nie remontują dróg, bo nie maja pieniędzy. Nie może przejechać przy długotrwałych deszczach bez uszkodzenia samochodu nic, oprócz ciągników. Mimo tego, że Polska na żwirze leży, ani mieszkańcy wsi, ani nawet gmina i wyżej nie mają darmowego dostępu do złóz żwiru, (a żeby Pana nie zbajerowali, chodzi o żwir a nie o pospółkę - piasek) a przecież nawożenie tego coś, co nie można nazwac drogą, żwirem i odwodnienie przy niewielkich kosztach wystarczyło, by te drogi stały się jakoś tam przejezdne. Panie Karnowski, niech Pan prześledzi, dlaczego tak jest, poczynając od mieszkańca wsi, rolnika, ustawodawcy i rządzącego, a nie wciska ciemnoty. A jak już sobie Pan, panie Karnowski z tym poradzi, to w następnym etapie położy Pan asfalt. Co tam tam dla rzymianina, nie takie się drogi budowało?

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Jacek-Jarecki
4 stycznia 2018 21:06

"bo jak nie, to zaraz…" oddział antyterrorystyczny. No może przesadzam, ale za to wezwanie na najbliższą placówkę BONN (Biuro ochrony narracji niepodległościowej).

Powiem ci w zaufaniu, że zamierzam zasięgnąć zdania mistrza Henryka Sienkiewicza. Nie wiem, co on na to, ale chyba będę musiał z jeden odcinek obejrzeć. A tak się zapierałem u Shorka.  Nie żebym od razu praktykował sztuczki miszcza Dee, raczej bardziej detektywistyczne sposoby. 

zaloguj się by móc komentować

eska @Jacek-Jarecki
4 stycznia 2018 23:24

Luzik.
Co tam Karnowscy - dzisiaj TVP poinformowała, że kto jest przeciw tej superprodukcji Kurskiego, jest zwolennikiem Armii Czerwonej/tfu - rosyjskiej. Na własne uszy słyszałam.

Poza tym mamy w pakiecie przyjaźń z Obwodem Kalinigradzkim, pospiesznie uchwaloną w ostatnich dniach przez nowo-stary rząd, o czym poinformował "niezastąpiony", a teraz lekko ogłupiały dr Targalski >
http://www.fronda.pl/a/dr-jerzy-targalski-dla-frondy-rzadowe-umowy-z-rosja-zagrozeniem-dla-polski-1,104679.html

Mamy oczywiście także w pakiecie stary program zblizenia z Berlinem >
https://www.mr.gov.pl/strony/zadania/polityka-rozwoju-kraju/zarzadzanie-rozwojem-kraju/koncepcja-przestrzennego-zagospodarowania-kraju/

Ale o tym sza..... Ma być patriotycznie i historycznie, a Waść jesteś warchoł :))

https://youtu.be/8JFJapTbc-E

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Maryla-Sztajer 4 stycznia 2018 17:00
5 stycznia 2018 07:57

spory: po vs pis, to vs tamto, ..; sluża do agregowania uwagi i lokowania aktywności na polach 'twórców' narracji o państwie/potędze/... i własnym geniuszu, w tle żądza cudzej kasy i trajktowanie wszystkich jak ostatnich frajerów..;- byle dalej od realnych problemów i byle dalej od racjonalności

zaloguj się by móc komentować

qwerty @redpill 4 stycznia 2018 21:42
5 stycznia 2018 07:59

to jest trening pod przymusem, a kto nie chce trenować to nie dostanie codziennej porcji kalorii i precz z kolejki do drużyny

zaloguj się by móc komentować


Maryla-Sztajer @qwerty 5 stycznia 2018 07:57
5 stycznia 2018 09:59

Szczególnie ...dalej od zdrowego rozsądku....

.

 

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Maryla-Sztajer 4 stycznia 2018 17:00
5 stycznia 2018 13:39

U mnie jest tak, że mieszkamy z zacną teściową i ona telewizor posiada. Oglądam w nim, w nastroju podniosłym, jeno mecze reprezentacji piłkarskiej w piłkę kopaną nogami. Nie znaczy, że zgoła niczego nie oglądam, boć są przeca skrawki linkowane na twitterze. Nie, żebym łaknął telewizji, alle nawet takie medium powinno zachowywać minimum przyzwoitości.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @redpill 4 stycznia 2018 21:42
5 stycznia 2018 13:53

Trochę bokiem, drogi magazynierze.

Podstawową przyczyną upadku, zaniku jakości, polskiego kina jest bezwzględność kalendarza. Wszystko co dobre i oryginalne powstało za przyczyną ludzi, których UCZYLI PRAKTYCY KINA PRZEDWOJENNEGO.  Następcy zamiast szkoły stworzyli atrapę. To dotyczny całości tego dziwnego przemysłu, nie tylko reżyserów, a całej "listy płac". 

Czytałem kiedyś wywiad ze współczesnym reżyserem i padło w nim pytanie, czy rozrysowuje poszczególne sceny. On wiedział, że to sztampa w tym uwielbionym hollywoodzie, ale zdziwił się szczerze, bo on, rozumiesz pan, ufa intuicji, talentowi i czemuś tam jeszcze, a taki Scorcese czy inny Coppola to w sumie rzemiecha. Wywiad skończył się ogólnym narzekaniem na nikłość budżetu. I to są problemy, dosłownie, Eda Wooda, który za 2000$ chciał pokazać wampiry, inwazję z kosmosu itp. ekscesy. I pokazał!

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @redpill 4 stycznia 2018 21:42
5 stycznia 2018 13:54

"... test lojalności" - Doskonałe!

zaloguj się by móc komentować

tadman @Jacek-Jarecki
5 stycznia 2018 14:14

Łebkowska sięgnęła wyżyn w dialogach, bo w ramach "archaizazji" języka wywaliła "super", "ekstra" i "ogarnąć" i teraz mamy pojęcie jak mówili do siebie Łokietek z synem. Majstersztykiem są dialogi w języku litewskim, bo taki jak ja nic nie może powiedzieć na temat tego co i jak mówią. Podobnych zabiegów dokonali scenarzyści, gdzie jada się łychą z glinianej misy, a ubiory są wybitnie siermiężne, z kolei zastawki imitujące wnętrza wzięto chyba z jakiegoś amatorskiego teatrzyku. Jak pomyślę, że mają tym tasiemcem ludność "ten kraju" katować przez pięć dni w tygodniu i aż do wakacji to żałość wielka mnie bierze .

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Jacek-Jarecki 5 stycznia 2018 13:39
5 stycznia 2018 14:19

Mieszkam z Psem, który nie ma telewizora;).

.

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować