-

Jacek-Jarecki

Okładanie narodu kijem

Zaraz objawię swój antypolski pysk, dlatego ludzi, którzy pokładają w moich tekstach jakąś nadzieję proszę o odstąpienie. Otóż jest tak i nie będzie inaczej, że nie potrafię utożsamić się z jakąkolwiek tradycją, która jest zbyt hałaśliwa, że o okładaniu kukieł kijami nie wspomnę. Nie lubię spędów, wrzaskliwych rozmów nawet, nie trawię gorliwej propagandy, a na każdego kto chce mnie wciągnąć do wspólnej zabawy, na wszelki wypadek patrzę wilkiem. Można rzec, że nie czuję ducha wspólnoty, ale też nie mam w sobie ni krzty chęci do psucia innym zabawy. Na przykład lubię banany i lubię morze czy inny ocean, ale nie uważam za konieczne pływanie po morzu na dmuchanym bananie, choćby tysiąc osób zachwalało mi tę rozrywkę. Z drugiej strony odeślę do wszystkich diabłów kogoś, kto będzie paluchem pokazywał wrzeszczących z rozkoszy bananowców, że idioci i powinno się zakazać…

Czy to jest jasne, bo jeśli tak, przechodzę do tego, czego naprawdę nie znoszę i co, w miarę swoich skromnych możliwości staram się zwalczać. Dla krótkości wywodu skoncentruję się na dwóch kwestiach: stręczycielstwie i niepotrzebnym tchórzostwie, zostawiając na boku obłudę, pogardę dla słabszych i pychę.

Ktoś może się zdziwić, że „niepotrzebne tchórzostwo”, zamiast po prostu tchórzostwo. Otóż jest tak, że człowiek ma prawo być tchórzem i nie zmieni tego pokrzykiwanie o ciągłym bohaterstwie, gotowości do wystawiania się na hazard ostateczny, bo to po prostu bajki. Tchórzostwo zaś niepotrzebne jest wtedy, gdy dorosły człowiek boi się, że w jego szafie z ubraniami zaczaił się Czarny Lud i w związku z tym chodzi przez miesiąc w przepoconej koszuli.

W sferze politycznej nagminnie spotykamy się z tego typu tchórzostwem, ponieważ wiąże się to z głęboko zakorzenionym wśród naszych tak zwanych elit poczuciem własnej małości ( wielkie ego nie ma tu nic do rzeczy), koniecznością reagowania dosłownie na wszystko i poczuciem, że gdzieś wyżej znajduje się właściwy recenzent, któremu podlegamy oraz prze-świadczeniu, że elity są po to, by tego recenzenta zadowalać w imieniu narodu, który ma się najwyraźniej za jajo, bynajmniej nie Wielkanocne.

Zawstydzające komentarze do tłuczenia Judasza nasmarowane w gorączkowym amoku uniewinnień przez prominentnych polityków czy nawet Episkopat nadały historii na którą nawet nie warto splunąć całkiem nowego, bo politycznego znaczenia. Dziwaczna gorliwość i chorobliwy aktywizm ludzi, którzy w zasadzie powinni, a nawet są zobowiązani być naszą tarczą, a trzęsą się na widok zmarszczonego nosa swoich, jak twierdzą, wypróbowanych przyjaciół. Naprawdę mam wierzyć w ich twardość, niezłomność i całą resztę zestawu wybitnego patriotyzmu? Może i powinienem, ale jakoś mi się nie chce. Może dlatego, że nie lubię wychodzić na durnia. Może, może…

Bo skoro już tak patrzymy z uwielbieniem na to nasze kochane USA, może czas najwyższy wprowadzić i w Polsce wolność słowa, hę? To żadne cuda na kiju i naprawdę warto znieść te wszystkie cholerne sankcje, raz błysnąć niczym gwiazda, zamiast brnąć w penalizację poglądów i wyrażania myśli. Za trudne, doprawdy? A może zgodnie z tradycyjnym „Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie”. No tak, jesteśmy czym jesteśmy, także dla naszych umiłowanych elit.

Druga rzecz to stręczycielstwo. Nadal kojarzy się z płatnym seksem, ale tak naprawdę to już broń masowego rażenia, narzędzie polityczne i kulturowe. Jakby nie patrzeć, nie prowadzi do miłości. No, chyba, że coś przegapiłem. Wachlarz stręczycielstwa jest bardzo szeroki, ale w kontekście wczorajszego ekscesu, a to nie ja wymyśliłem jego polityczny charakter, warto kilka zdań w kontekście polsko-żydowskim. Stręczycielstwo w tym zakresie służy oczywiście w Polsce jedynie wrogom Żydów i państwa Izrael, ale raz puszczonej w ruch machiny politycznego lęku nie sposób zatrzymać z dnia na dzień. Co najmniej raz dziennie czytam, że interesy polskie są ściśle związane z tym, jak postrzega nas świat. Jeśli to nie jest przejaw najczystszego obłędu, nie pytajcie mnie, co nim jest.

Co to w ogóle znaczy? Mamy przeglądać się w lustrze obcych mediów? Drżeć na myśl, co powie o nas jakiś typek w Brukseli, Waszyngtonie czy Jerozolimie? Oburzać się? W ramach odwetu wygadywać na niego? Jak w takich warunkach budować wspólnotę, jak podwyższać status narodu, skoro na każdą rzecz należy patrzeć przez siatkówkę obcego, często wrogiego oka? Ba, dawać mu przywilej oceniania własnego ludu i jeszcze w tym ocenianiu pomagać, płacić za to dotacjami od tegoż ludu ściągniętymi?

Przepraszam, ale czy ktoś tak robi oprócz naszych rozmiłowanych w służeniu elit? A jeśli nawet, to nie rozgłasza tego wszem i wobec. Powtarzam: Efektem stręczycielstwa nie będzie miłość, a co najwyżej kac i poranna niechęć do siebie samego. Jeśli ktoś jest pechowy, może też stracić portfel, ale to już temat na inną opowieść. Może o obłudzie, o ile nie jest to własny portfel – nie wiem.tagi: polityka  polska  niepotrzebne tchórzostwo  stręczycielstwo 

Jacek-Jarecki
23 kwietnia 2019 09:01
97     5121    14 zaloguj sie by polubić
komentarze:
darkforce @Jacek-Jarecki
23 kwietnia 2019 09:24

W pełni zgadzam się. Te tzw elity rządzące zasługują jedynie na pogardę. I powiem że naganiacze do głosowania na nie są skrajnie naiwni i przez to nawet zabawni. Zwłaszcza zabawny jest jedyny argument jakiego używają w swoich zapędach nawracania. Jak świadkowie Jehowy. Dziękuję że Pan poruszył tę kwestię.

zaloguj się by móc komentować

JK @Jacek-Jarecki
23 kwietnia 2019 09:25

Cóż poradzić na taką służalczość. W polityce mamy wybór pomiędzy słożalczością większą i służalczością jeszcze większą. Ale polityka to nie wszystko. Trzeba mieć tylko dużo siły by to znieść.

zaloguj się by móc komentować

klon @Jacek-Jarecki
23 kwietnia 2019 09:29

Trafny opis sytuacji. W pełni się zgadzam. 

Ponadto widać, iż autor nie jest strachliwy skoro Luda z Szafy nazwał Czarnym.....co w wolnościowym USA staje się zbrodnią.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @darkforce 23 kwietnia 2019 09:24
23 kwietnia 2019 09:32

To o mnie. Ja zachęcam do głosowania na PiS. Powody nie są przesadnie skomplikowane, ale na to czas przyjdzie przed wyborami. :) 

zaloguj się by móc komentować

klon @JK 23 kwietnia 2019 09:25
23 kwietnia 2019 09:34

Jak autor notki sugerował, wiele jest głupich zachowań wsród rządzących. Mądrość poznajemy po sztuce ich ukrywania.

Obecne elity w RP próbują zrobić z glupoty zaletę.

Zna ktoś pozytywny finał takiego działania?

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @JK 23 kwietnia 2019 09:25
23 kwietnia 2019 09:37

Wiem, że nie powinienem, ale zajrzałem w święta na twittera i po prostu...

Przy okazji, na pociechę, anegdotka o mojej ś.p. sąsiadce, która przemoknąwszy w trakcie pielgrzymki do pobliskich Kawnic poskarżyła się mojej teściowej słowami:

- Diabeł mnie podkusił iść na pielgrzymkę...

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @klon 23 kwietnia 2019 09:34
23 kwietnia 2019 09:40

Aktywizm, Panie drogi, przymus wiecznej obecności oraz drapania się tam, gdzie nie swędzi.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Jacek-Jarecki
23 kwietnia 2019 09:58

Z tym pałowniem Judasza to ciekawostka,wszyscy nagle zainteresowani wrzeszczą -biją Żyda,a nie widzą że manto dostaje podły zdrajca,kimkolwiek on był,tel lojalny inaczej...

zaloguj się by móc komentować

syringa @darkforce 23 kwietnia 2019 09:24
23 kwietnia 2019 10:03

"glosowanie"

TO naprawdę zabawne (albo jak kto woli -tragiczne), że w kilku dyskusjach, ktore juz sie tutaj przetoczyly (niektore dyskusje toczone byly prawie z piana na ustach i zacietrzewieniem) NIKT nie podsniósł sprawy zasadniczej a tą jest ORDYNACJA WYBORCZA. W nadchodzcych wyborach bedziemy głosowac (chyba sie nie myle) wg różnych. I to jest zasadnicze, a bedzie mialo decydujący wpływ, kto zasiądzie w EU i zmusi nas (lub nie) do pokochania LGBT i BIedronia (bo o to będzie sie głównie toczyla gra) .

wiec kto tu jest zabawny? (Lub naiwny)

zaloguj się by móc komentować

grudeq @Jacek-Jarecki
23 kwietnia 2019 10:28

Mam nadzieję że na początku Listopada Rząd Rzeczypospolitej jako Rzad państwa w przeważającej części katolickiego wyśle notę do Rządu Jej Królewskiej Mości aby jego poddani przestali palić kukłę Guya Fawkesa i w ten sposób realizowali najgorsze antykatolickie stereotypy. W szczególności proszę aby o walkę przeciwko antykatolickim stereotypom włączył się europoseł Brudziński.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @grudeq 23 kwietnia 2019 10:28
23 kwietnia 2019 12:08

Brawooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Jacek-Jarecki
23 kwietnia 2019 12:22

Mam nadzieje...

... ze w przyszlym roku odbedzie sie wiecej  PUBLICZNYCH spalen kukly  Zyda  Judasza jako symbolu  zdrady, obludy i hipokryzji  w calej Polsce... a takze  na calym swiecie  !!!

 

To naprawde swietny pomysl do  spolecznego NAPIETNOWANIA  falszu i zaklamania  wsrod "elit polityczno-merdialnych"  !!!

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Jacek-Jarecki
23 kwietnia 2019 12:32

Wszystko co głupie musi mieć ciąg dalszy. Oto prokuratura zleciła policji śledztwo w sprawie wybryku antysemickiego. To już śmieszne nie jest.

zaloguj się by móc komentować

klon @grudeq 23 kwietnia 2019 10:28
23 kwietnia 2019 12:41

"W szczególności proszę aby o walkę przeciwko antykatolickim stereotypom włączył się europoseł Brudziński."

O prośbie tej europoseł Brudziński został poinformowany, czy zostanie mu to przedstawione na początku listopada? :-))))
Odnoszę wrażenie, że Rzad RP jak i inne organa państwa straciły kontakt z ludem ( pomijam teraz czy wogóle był).
 Lud nie przemawia do rządu, a rząd nie "szuka" głosu ludu!  Zastanawiam się, czy jest  inna niż wybory droga komunikacji. Przy urnach mamy opcję: 0 lub 1. Jak dla mnie zbyt "drastyczne". Jak wcześniej dać "znać"?
 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Jacek-Jarecki 23 kwietnia 2019 12:32
23 kwietnia 2019 12:44

Wybranie komika Zyda na prezydenta Ukrainy, wydawaloby się śmieszne ,ale tez nie jest smieszne..Zgadza sie , patoloigiczny filosemityzm naszych  , z gloszeniem przez PAD falszywej narracji o judeo chrzecijanstwie ,też juz nie  jest śmieszne.. To wszystko nie jest zwyczajną głupotą tzw. nadgorliwoscią  ,to jest zwyczajna zależność ,z ktora nasi sie w ogole juz nie kryją ,oni wręcz się demaskują.. Obrzydliwe to jest.. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Jacek-Jarecki
23 kwietnia 2019 12:46

Notka super.

PS. Po raz pierwszy informacja na temat "afery w Pruchniku" pojawiła się w artykule pt. "Sąd nad Judaszem w Pruchniku.Wielkanocny zwyczaj czy festiwal agresji" w dniu 19 kwietnia 2019 r. na portalu www.ekspresjarosławski.pl . Autorem jest niejaki Hubert Lewkowicz. Do artykułu dołączony jest film i 20 zdjęć. W samym artykule znajduje się  "podrozdział" pod absolutnie rewelacyjnym tytułem:" Można piec kiełbaski ". W Wielki Piątek w Pruchniku. Wg Huberta Lewkowicza.

Okazuje się, że wg "naocznego świadka" redaktora Huberta Lewkowicza dzieci uczestniczące w "tradycji" miały się po "zakończeniu akcji" czyli po utopieniu JUdasza "cieszyć się, że teraz można piec kiełbaski".

I to miały mówić katolickie dzieci z Podkarpacia. W tych okolicznościach przyrody ciekawe jest, że episkopat "potępił sąd nad Judaszem" a NIE potępił tego, że  dzieci w Pruchniku w Wielki Piątek żrą kiełbaski. No chyba, że sojowe.

 

A o pieczeniu kiełbasek  miał to słyszeć niejaki  Hubert Lewkowicz,ktory jest autorem tekstu i zdjęć do tego artykułu na portalu, którego redaktorem naczelnym jest pani Kłak-Zarzecka. Pan Hubert zasadniczo bywa w Pruchniku, bo w Palmową Niedzielę robił artykuł o palmach w Pruchniku.

O panu Lewkowiczu niewiele wiadomo, prawdopodobnie był w swoim czasie redaktorem naczelnym Gazety Przemyskiej i generalnie pochodzi  z Przemyśla.

 Hubert Lewkowicz jest też wymieniony  jako autor dzieła ". Ukrainoznawstwo na polsko-ukraińskim pograniczu etnicznym: Dziesięć lat działalności Południowo-Wschodniego Instytutu Naukowego w Przemyślu 1990–2000.".Przemyśl 2001.

Ten cały Instytut "Południowowschodni Naukowy w Przemyślu" jest ciekawy o tyle, ze  do jego stałych współpracowników należy pan profesor Klaus Bachmann, w swoim czasie korespondent niemieckich gazet w Polszcze oraz pani Bogumiła Berdychowska - Szostakowska a także pan Paul Best -politolog z USA i pan Christopher Hann z Halle , Niemcy. 

Po czterech dniach widać, że pana Huberta Lewkowicza czeka świetlana przyszłość dziennikarska. Pozostaje tylko kwestia wyjaśnienia , gdzie były grillowane te kiełbaski w Wielki Piątek i dlaczego nie ma z tego zdjęć. I kto je żarł. I czy ktoś poczęstował kiełbaskami Huberta.

https://ekspresjaroslawski.pl/artykul/sad-nad-judaszem-w-pruchniku/644877

http://www.pwin.pl/

http://www.pwin.pl/Organizacja/organizacja.html

zaloguj się by móc komentować

klon @Draniu 23 kwietnia 2019 12:44
23 kwietnia 2019 13:00

  Nie ma mowy że "nasi się w ogole nie kryjąoni wręcz się demaskują...". 
"Naszym" nie daje się czasu na dokładniejsze i lepsze aranżacje. Świat przyspiesza. Brak czasu....trzeba "na rympał".  

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Jacek-Jarecki 23 kwietnia 2019 12:32
23 kwietnia 2019 13:44

Policja w obronie godności Judasza,w końcu dla sanhedrynu to zasłużony obywatel.

zaloguj się by móc komentować

darkforce @klon 23 kwietnia 2019 09:34
23 kwietnia 2019 14:04

Głupi głupoty nie ukryje, chyba że przez przypadek. Natomiast dzisiaj mądre posunięcia trzeba maskować.

zaloguj się by móc komentować

darkforce @syringa 23 kwietnia 2019 10:03
23 kwietnia 2019 14:10

Im kto ma mniej do powiedzenia tym więcej piany toczy. Kto liczy się z jego zdaniem?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @klon 23 kwietnia 2019 12:41
23 kwietnia 2019 14:14

Zależy z ktorym ludem ten kontakt organa  państwa straciły. Bo z Ludem Przymierza wyraźnie  go wzmocniły.

zaloguj się by móc komentować

darkforce @Jacek-Jarecki 23 kwietnia 2019 09:37
23 kwietnia 2019 14:17

Uśmiałem się :).A tak na marginesie , trudno znaleźć dziś sytuację gdzie diabeł nie próbowałby wcisnąć swego ogona-).

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Jacek-Jarecki 23 kwietnia 2019 12:32
23 kwietnia 2019 14:19

A czy  to, że biczuje i krzyżuje się  "Żyda" w trakcie misterium paschalnego (Droga Krzyżowa, np. w Kalwarii Zebrzydowskiej i w wielu innych miejscach ), to prokuratury nie rusza?

Toż to przecie par excellence "wybryk antysemicki".

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @stanislaw-orda 23 kwietnia 2019 14:19
23 kwietnia 2019 14:44

Otóż to.

Widać teraz że trzeba sprecyzować definicję słowa Żyd. Żyd nie znaczy wcale jaką religię ta osoba wyznaje (judaizm) ani nie określa profilu DNA.

Żyd to jest osoba która odrzuciła Jezusa Chrystusa. 

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @pink-panther 23 kwietnia 2019 12:46
23 kwietnia 2019 15:22

Wszystko idzie jak po sznurku wg mechanizmów, które Coryllus opisał w tekście "Słowo i obraz. Antysemitom" Sami płacimy za te prowokacje i sami je własnymi rękami wykonujemy stawiając na końcu samych siebie w komicznej sytuacji wobec świata narracyjnych cwaniaków, którzy to widzą i nie mogą wyjść z podziwu. Podobno ta inscenizacja w Pruchniku to jakaś stara lokalna tradycja a po przeszukaniu You Tube wyrzuca filmiki obecne i z 2009r. i nic więcej. Wyszukiwanie zdjęć pokazuje fotki z 1938r. i z 1983r. tradycja jakaś punktowa ale dzięki takim i podobnym można w dowolnym momencie okładać nas kijem bo chętni na jakąkolwiek rekonstrukcję historyczną zawsze się znajdą. Nie tak dawno Obywatele z KOD uczyli dzieci rzucać jajkami w wizerunki polityków PiSu i tak to się kręci a kasa z budżetu na pośredników płynie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @onyx 23 kwietnia 2019 15:22
23 kwietnia 2019 15:36

Dokładnie tak się dzieje. Prokuratura już się grzeje liczba "potępiających" rośnie z kwadransa na kwadrans tylko ten mały zgrzyt umyka o tym, że autor pierwotnej "wrzutki do sieci" przypisał dzieciom katolickim "tradycję grillowania kiełbasek w Wielki Piątek". Żenująca prowokacja. Ale Minister Spraw Wewnętrznych NIE będzie szukał potencjalnych inspiratorów prowokacji ale już leci "potępiać antysemitów polskich". A w Tykocinie w 2010 r. "powiesili kukłę Hamana" i - NIC SIĘ NIE STAŁO.

W dodatku jak to  swietnie "przykryło" śmierć  co najmniej 290 KATOLIKÓW w zamachu terrorystycznym w Wielką Niedzielę na Sri Lance. Bo co tam śmierć jakichś katolików. Jakiś dunski miliarder stracił w tym zamachu troje z czworga dzieci. Ale co to jest przy włóczeniu jakiejś kukły nad rzeczkę w Wielki Piątek. Po raz pięrwszy od 10 lat.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Jacek-Jarecki
23 kwietnia 2019 15:44

Jaki jest cel stukania młotkiem w koła pociągu na peronach?

Próba hamulca. Inny dźwięk wydają klocki przyciśnięte do koła (skład zahamowany) a inny klocki nie dotykające obręczy (skład odhamowany). Czyli sprawdza się, czy skład hamuje.

Właśnie nas się odstukuje inny młotkiem i sprawdza pogłos.  Być może to tylko pobożne życzenie – ale klocki zaczynają wydawać jeszcze inny dźwięk. Metaliczny twardy pogłos oporu.

Ci co robią rewizję są w szoku – stara procedura zaczyna być przestarzała.

Tym nowym głosem jest krótka wymiana posła Jakubiaka .. @jbrudzinski może ich Pan nazywać braćmi w swoim imieniu. Żaden Żyd nie nazwie Pana bratem, pytanie po co Pan to robi? …

Czy słowa Adriana Klarenbacha ...Nie znam tradycji zachodniopomorskiej,ale Panie @jbrudzinski odwal się Pan od podkarpackiej.#Judasz był żydem ,chyba że chcesz Pan zmieniać historię...

Coś się zaczyna rozjeżdżać – wam wolno wieszać Hamana a nam nie wolno Judasza.

Nad­gorli­wość bar­dziej szkodzi, niż po­maga – i z nią mają problem ci co roszczenia wysuwają i ci co im pokłony do ziemi biją.

Czas pokaże czy paradoks Libanu niezostanie powtórzony w Polsce. [Czym jest ten paradoks – swego czasu Izrael rozsadził o środka sąsiada by mu nie zagrażał a po latach ci najbardziej zepchnięci na ubocze Szwajcarii Lewantu - szyici mają Hezbollah i jego arsenał rakietowy który jest realnymi i stałym zagrożeniem.]

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @onyx 23 kwietnia 2019 15:22
23 kwietnia 2019 15:45

No dobra, ale co złego w napierdalaniu symbolu zdrady i zaprzaństwa? 

zaloguj się by móc komentować

syringa @DrzewoPitagorasa 23 kwietnia 2019 14:44
23 kwietnia 2019 16:58

"żyd" małą literą -to wyznanie.

ZYd  -to narodowość.

Spalono przede wszystkim kukłę zdrajcy .

zaloguj się by móc komentować

Draniu @pink-panther 23 kwietnia 2019 12:46
23 kwietnia 2019 17:01

Dla mnie ta przesada w manifestowaniu skrajnego filosemityzmu, ta sa wyraźne symptomy,że łapwówki sie posypały dla politykow. Wszak ostro sie zarysowuje najwiekszy przekret na miarę XXI wieku. 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @klon 23 kwietnia 2019 12:41
23 kwietnia 2019 17:07

"...Lud nie przemawia do rządu, a rząd nie "szuka" głosu ludu! ..."

Jak widać nazewnictwo "suweren" wyszło z mody. Pozostał tylko "lud". A ten jak wiadomo od 3 lat argumentuje, że wybrał swoje przedstawicielstwo na 4 lata. Dając mu carte blanche do wypełnienia. A więc kontakt z ludem to zbytek gdyż waadza wie lepiej jak napełnić żoładki swoich poddanych. A napełnianie głów myśleniem to również zbytek. A ponieważ przy urnach tylko 0 lub 1 a strajkowanie nie wchodzi w rachubę jako działanie dywersyjno-opozycyjne, pozostaje więc udanie się na emigrację. Wewnętrzną.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @onyx 23 kwietnia 2019 15:22
23 kwietnia 2019 17:10

"...Nie tak dawno Obywatele z KOD uczyli dzieci rzucać jajkami w wizerunki polityków PiSu..."

To doprawdy oburzające.
Już chyba warto powrócić do wieszania wizerunków innych polityków.

 

zaloguj się by móc komentować

klon @lchlip 23 kwietnia 2019 17:07
23 kwietnia 2019 17:10

Idź i nie wracaj....

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Jacek-Jarecki 23 kwietnia 2019 15:45
23 kwietnia 2019 17:17

Nic złego.
Byłoby dobrym pomysłem w rocznice 3go maja napierdalać naszych narodowych zdrajców, Potockich czy innych Rzewuskich.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Jacek-Jarecki 23 kwietnia 2019 15:45
23 kwietnia 2019 17:17

Nic złego.
Byłoby dobrym pomysłem w rocznice 3go maja napierdalać naszych narodowych zdrajców, Potockich czy innych Rzewuskich.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Jacek-Jarecki 23 kwietnia 2019 15:45
23 kwietnia 2019 18:04

Niby nic ale ustawka i prowokacja przynosi raczej plusy ujemne.

https://twitter.com/ForumFZP/status/1120238556297953280?s=19

A działania prokuratury pokazują, że nawet nie potrafimy się przed tym jako państwo bronić. Bici jesteśmy tym kijem przez wszystkich dookoła a i nasz narodowy karbowy kija nie wstrzymuje.

zaloguj się by móc komentować

onyx @lchlip 23 kwietnia 2019 17:10
23 kwietnia 2019 18:04

A kogo na ten przykład do wieszania proponujesz?

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @lchlip 23 kwietnia 2019 17:17
23 kwietnia 2019 18:09

...ale nie Judasza bo to antysemityzm.

zaloguj się by móc komentować

onyx @pink-panther 23 kwietnia 2019 15:36
23 kwietnia 2019 18:17

Bo co można wojewodzie to nie nam. Obawiam się że mamy już nową tradycję obchodzenia świąt katolickich "na bogato" i światowo. Prowokacje, wybuchy i podpalenia a Polska wskazywana paluchem jako wisienka na torcie by pogłębiać kompleksy aż nam ta polskość zacznie wyłazić bokiem.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @onyx 23 kwietnia 2019 18:04
23 kwietnia 2019 18:18

Nic nie muszę proponować.
To już zrobiono w Bydgoszczy 1,5 roku temu.
Pogoogluj sobie.

 

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @onyx 23 kwietnia 2019 18:04
23 kwietnia 2019 18:18

To ciekawe, bo z tego co wiem, jakieś 60-75% światowej populacji nie przepada za Żydami, a jeśli nierostropnie wspomnimy Izrael, to więcej. Rzecz w tym, czy można na tym skorzystać, zamiast brać nieustannie po łbie.

Myślę, że tak, ale najpierw trzeba sobie uswiadomić prosty fakt, że Żydzi to zasadniczo wschodnia dzicz, w niczym  nie podobna do Czechów czy Bawarczyków. Po prostu, nie da się z nimi gadać po naszemu, choć sam język jest im znany.

zaloguj się by móc komentować


lchlip @DYNAQ 23 kwietnia 2019 18:09
23 kwietnia 2019 18:19

A co?
Nie mamy własnych zdrajców?
Musimy u żydów szukać?

 

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @lchlip 23 kwietnia 2019 17:17
23 kwietnia 2019 18:23

Oczywiście, ale wtedy nikt by się nie raczył gromadzić na uroczystościach, bo "wiaruchna" leciałaby patrzeć jak napierdalają Branickiego czy innego, prawda, Kurskiego.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Jacek-Jarecki 23 kwietnia 2019 18:23
23 kwietnia 2019 18:31

Mnie najbardziej zastanawia zaprezentowana postawa "ideowa" owego członka Episkopatu.

Czyli skąd ona u niego  się wzięła.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Jacek-Jarecki 23 kwietnia 2019 18:23
23 kwietnia 2019 18:35

Wierni potrafią i Judasza napierdalać, mimo sprzeciwu proboszcza, i na Rezurekcję chodzić. To i 3go maja lud by se poradził.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @stanislaw-orda 23 kwietnia 2019 18:31
23 kwietnia 2019 18:38

Postawa "ideowa" członka Episkopatu widocznie nie taka odosobniona jeżeli nawet poseł Legutko "ideowo" się zgadza:
"...Niezależnie, czy ów powieszony przypominałby Żyda, Araba, czy Indianina, to jest to niesmaczne i niegodne ludzi cywilizowanych - tak prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS, ocenił w programie "Wydarzenia i Opinie" "sąd" nad Judaszem, który odbył się w Wielki Piątek w Pruchniku na Podkarpaciu...."

 

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 23 kwietnia 2019 17:17
23 kwietnia 2019 18:42

"... napierdalać naszych narodowych zdrajców ..."

Ciekawa propozycja. Ty jako wnioskodawca rozpocznij.

Najpierw określ, który to jest Twój naród i kogo uważasz za zdrajcę Twojego narodu.

Ja popatrzę, czy Twój i mój to jest aby ten sam naród z takim samym rozpoznawaniem zdrajców. Pozostanie uzgodnienie obecnego  inwentarza zdrajców i może odkryjemy coś naszego. Nie warto tracić nadziei.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @lchlip 23 kwietnia 2019 18:38
23 kwietnia 2019 18:44

A co mnie mogą obchodzić poglądy p. R. Legutko w tej kwestii?

Ja mam własne.

zaloguj się by móc komentować

chlor @lchlip 23 kwietnia 2019 18:38
23 kwietnia 2019 18:45

PiS nieustannie wstydzi się swoich wyborców. Wolałby mieć takich jak opozycja, mógłby się z nimi pokazać w Paryżu. No ale trzeba orać tym co jest.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @orjan 23 kwietnia 2019 18:42
23 kwietnia 2019 18:49

To proste!

Naród to ja!

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 23 kwietnia 2019 18:42
23 kwietnia 2019 18:51

To nie ja zaproponowałem. To Jarecki (15:22)

A co do rozpoznawania zdrajców to chyba jest ci znane pojęcie "Targowica" i fakty z nią związane?
Ja już niemuszę niczego rozpoznawać ani z Tobą uzgadniać.

 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @syringa 23 kwietnia 2019 16:58
23 kwietnia 2019 18:52

Chodzi o to co @stanislaw-orda napisał, że nawalanie kukły Judasza to antysemityzm, ale 'to, że biczuje i krzyżuje się  "Żyda" w trakcie misterium paschalnego'   już antysemityzmem nie jest.  Czyli Zyd ( z duzej czy z malej) nie oznacza tego co nam się wydaje i tak naprawdę chodzi o to samo co przed 2000 lat.  Te wszystkie oskarżania nas o antysemityzm wywodzą się  stąd, że my jednak wybieramy Chrystusa.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @stanislaw-orda 23 kwietnia 2019 18:44
23 kwietnia 2019 18:53

Tyle samo co podane przez Ciebie: "...postawa "ideowa" owego członka Episkopatu..."

 

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @chlor 23 kwietnia 2019 18:45
23 kwietnia 2019 18:54

Ironia okrutna :)

 

 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @lchlip 23 kwietnia 2019 18:19
23 kwietnia 2019 18:58

Judasz zdradził Boga. Trochę inna kategoria.

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 23 kwietnia 2019 18:38
23 kwietnia 2019 19:00

No właśnie! R.Legutko ma rację. Jeśli Tobie ten powieszony przypominałby Żyda, Araba, czy Indianina, to jest to niesmaczne, a Ty niegodny ludzi cywilizowanych.

Z językiem i pojęciami polskimi też u Ciebie krucho.

Po pierwsze nie było żadnego powieszonego, a tylko kukła. Po drugie ta kukła nikogo nie przypominała, a tylko coś wyobrażała, mianowicie zdrajcę i zdradę.

Mnie długie bokobrody kojarzą się z Elvisem Presleyem, a przecież nie był niczego i nikogo zdrajcą. Może właśnie dlatego akurat z Elvisem, bo ja nie jestem antysemitą. Wygląda jednak, że Ty masz z tym kłopot. Bynajmniej nie z tym, że sam jesteś antysemitą, ale z tym, że rozpaczliwie chciałbyś, abym ja był antysemitą i tak samo wszyscy Polacy.

Co za natręctwo!

 

 

zaloguj się by móc komentować


orjan @lchlip 23 kwietnia 2019 18:53
23 kwietnia 2019 19:08

Chodzi bowiem o to, że język giętki powiedział wszystko, czego nie potrafi pomyśleć głowa lchlipa ...

Gdy kapłan zajmuje się polityką, to zajmuje się ideologią, a nie wiarą. Poza kapłaństwem jest także obywatelem więc może. Byle tylko kapłan nie zapomniał się kim i dla kogo jest.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @orjan 23 kwietnia 2019 19:00
23 kwietnia 2019 19:09

... się wtrącę między wódkę a zakonskę: Dobra riposta!

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Jacek-Jarecki
23 kwietnia 2019 19:09

zakąskę...

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 23 kwietnia 2019 18:51
23 kwietnia 2019 19:11

No pewnie, że znam pojęcie "Targowica" i fakty z nią związane. Np. Schetyna, Gersdorf, itd. Zgoda?

 

zaloguj się by móc komentować


lchlip @orjan 23 kwietnia 2019 19:11
23 kwietnia 2019 19:15

Ok.
Ja pozostaję przy definicji "Targowicy" z opracowań historycznych, Ty możesz przy tej z obowiązujących obecnie instruktaży partyjnych.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 23 kwietnia 2019 19:00
23 kwietnia 2019 19:16

Dyskutuj z panem Legutko.
Ja tylko go ZACYTOWAŁEM.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 23 kwietnia 2019 19:08
23 kwietnia 2019 19:17

A zapomniał się?

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 23 kwietnia 2019 19:15
23 kwietnia 2019 19:21

Przy czyich opracowaniach historycznych pozostajesz?

I co tam twierdzą o dorobku i chwale Judasza?

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Draniu 23 kwietnia 2019 17:01
23 kwietnia 2019 19:37

Albo uruchomione zostały haki. A wybory do parlamentu UE tuż,tuż. A ile wynosi "dyeta" w PE? Chyba dużo:)))))) 

zaloguj się by móc komentowaćstanislaw-orda @lchlip 23 kwietnia 2019 18:53
23 kwietnia 2019 19:40

 Nasza znajomość forumowa trwa już sporo lat, a wciąz nijak nie możemy się zrozumieć.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @stanislaw-orda 23 kwietnia 2019 18:31
23 kwietnia 2019 19:54

doczytałem, że to biskup Rafał Markowski (bodajże brat Grzegorza Markowskiego, lidera zespołu "Perfect")

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Jacek-Jarecki
23 kwietnia 2019 20:05

> Zawstydzające komentarze do tłuczenia Judasza nasmarowane
> w gorączkowym amoku uniewinnień przez prominentnych polityków
> czy nawet Episkopat nadały historii na którą nawet nie warto splunąć
> całkiem nowego, bo politycznego znaczenia. 

Mnie natomiast ani trochę nie dziwią te wszystkie ostentacyjne, przesadzone i czołobitne reakcje władz i Episkopatu na "szopkę" w Pruchniku. Walą w nas z każdej strony; mówienie o "łatce antysemityzmu" jest od dawna niczym nieuzasadnionym eufemizmem, gdyż to już żadna łatka, ale gotowy strój polaczka-prostaczka-żydożercy, w który stroją nas przy każdej okazji lub i bez okazji, bo akurat tak jest wygodnie.
W takich okolicznościach, gdybyśmy faktycznie adekwatnie do rangi wydarzenia tylko wzruszyli ramionami, wycie sięgnęłoby zenitu. A tak oburzamy się i przepraszamy licząc, że za dzień-dwa będzie po temacie, który - gdy za jakiś czas zostanie wyciągnięty, by walić nas nim po głowie - odparujemy wzruszając tylko ramionami, no bo przecież gremialnie i stanowczo już potępiliśmy uczestników. Mnie w każdym razie nie dziwi to podejście.
Ponadto nie zgadzam się, że przez to historia ta nabrała nowego, politycznego znaczenia, bo takowe nadano mu od razu, automatycznie i niezależnie od nas. My tylko minimalizujemy straty.

  

zaloguj się by móc komentować

lchlip @stanislaw-orda 23 kwietnia 2019 19:40
23 kwietnia 2019 20:12

Reprezentuję dość kontrowersyjny pogląd, że różnice poglądów prawdopodobnie nie są tak duże. 
Przy kielichu moglibyśmy się dogadać :)

 

zaloguj się by móc komentować

syringa @DrzewoPitagorasa 23 kwietnia 2019 18:52
23 kwietnia 2019 21:40

WLasnie

I nie chcemy dodatkowo wziąć na siebie winy za ukrzyżowanie Zyda-Jezusa.

ALe i do tego pewnie dojdzie.

Najpierw wyrzucili z modlitw Wielkopiątkowych "modlitwę o nawrócenie Zydow"

Potem zmusili Mela GIbsona aby wyrzucil z Pasji "Smierc jego na nas i na syny nasze" (grozili bojkotem rozpowszechniania filmu) i muszę powiedzieć, że nie pamietam aby bylo to czytane w Wielki Piatek i w NIedziele Palmowa (a bylam w bardzo porządnym kościele),

a teraz toczy sie podobno regularna wojna ("dyskusja") ze nie są winni Jego smierci bo skazano (PILAT OCZYWISCIE!) Go slusznie -w mysl Prawa -i dziś zrobiliby to samo

zaloguj się by móc komentować

onyx @Jacek-Jarecki 23 kwietnia 2019 18:18
23 kwietnia 2019 22:42

Zgadzam się z Tobą oczywiście, pytanie jak to robić by korzystać a nie dostawać po łbie? Coryllusa nikt nie chce słuchać. Oni się nas czepiają bo na pochyłe drzewo to każda koza wskoczy a i sporo kasy jest wciąż do ugrania. Dogadać się z nimi nie dogadamy bo są nacje i opcje, które dogadywać się nie chcą i nawet nie leży to w ich wewnętrznej budowie. A wszystko to woda na młyn tych, którzy mają poważne kompleksy związane z tym, że są Polakami a do tego dochodzi coraz mniej skrywana niechęć do obecnej władzy i Kościoła. Widać to choćby po postawie Broniarzy. Nie wiadomo co się kotłuje w głowach w nowych rocznikach wyborczych?

zaloguj się by móc komentować

Paris @darkforce 23 kwietnia 2019 14:10
23 kwietnia 2019 22:53

ELroposel Brudzinski...

... praktycznie - nie ma nic do powiedzenia... i ufam, ze  narod polski  NIE  LICZY  SIE  z jego skandalicznym zdaniem... zobaczymy kto bedzie kolejnym "odwaznym" do obrony  hucpy i hipokryzji  "lepszej zmiany"  !!!

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Nieobyty 23 kwietnia 2019 15:44
23 kwietnia 2019 23:56

No ale ten Judasz sam się obwiesił.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @lchlip 23 kwietnia 2019 18:38
24 kwietnia 2019 00:00

Legutko /wraz z posłem Porębą/ stracił zdolność honorową - co jest powiedziane delikatnie i uprzejmie. 

zaloguj się by móc komentować

orjan @onyx 23 kwietnia 2019 22:42
24 kwietnia 2019 00:37

Zastanawiasz się: Nie wiadomo co się kotłuje w głowach w nowych rocznikach wyborczych?

Mnie najbardziej ciekawią preferencje wyborcze u tegorocznych maturzystów. Trochę ich jest, a każdy z nich ma czynne prawo wyborcze. Najbardziej mnie ciekawi, ilu z nich będzie głosować na SS (Syndrom Sztokholmski).

Że też żadna sondażownia tym się nie zainteresuje!

zaloguj się by móc komentować

onyx @orjan 24 kwietnia 2019 00:37
24 kwietnia 2019 01:18

O tym samym myślałem pisząc o nowych rocznikach wyborczych. Ciekawe jak odbiorą to obecne zamieszanie?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 24 kwietnia 2019 01:18
24 kwietnia 2019 06:52

Zagłosują na jakiegoś Kukiza lub Korwina. 

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa 24 kwietnia 2019 06:52
24 kwietnia 2019 07:52

JKM zawsze na posterunku ;) Przypilnuje dziatwy szkolnej i poprowadzi... na manowce swojej zakręcone filozofii.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 24 kwietnia 2019 07:52
24 kwietnia 2019 08:27

Taka jego rola. 

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @przemsa 24 kwietnia 2019 08:27
24 kwietnia 2019 10:40

Korwin jest przede wszystkim biznesmenem. Szczególnym, bo szczególnym, ale niewątpliwym. Jego aktywność polityczna (i jej okresowe wzmożenia) służą przyciąganiu do jego oferty biznesowej. Głównie publicystycznej. Poza tym, już stosunkowo niewysokie wyniki wyborcze dają istotne dofinansowania partiom i tym wybranym do władz.

Bazuje ta siła przyciągania na genetycznej potrzebie coraz to wkraczających w życie młodych pokoleń, aby otrzymać wyjaśnienia krótkie i proste o mocy młota a nie wymagające własnej pracy, ani własnego myślenia, niby gnozę pozwalającą na wysoką samoocenę. Jest to więc rodzaj błyskotliwej politgramoty ściemniającej, która tutaj w SN wzbudzałaby - jak sądzę - tylko pobłażanie.

I tak się to już ponad 30 lat ładnie kręci gospodarczo z zerowym dorobkiem politycznym, bo polityka jest tu nakładem, a nie celem. Zerowy dorobek polityczny jest zamierzony, bo dodatni działałby przeciwko biznesowi.

NB. Korwin to jest jednak talent, bo np. S. Michalkiewicz, choć ładniej gada i mniej konfliktowy jest, to nie ma porównywalnej zdolności przekuwania polityki w pieniądze.

==========

PS. Powyższe podkreślenia dotyczą także mojej opinii o Kukiz 15 i o wiadomej Konfederacji z tym, że młodzież nie jest tam głównym targetem.

 

zaloguj się by móc komentować

klon @orjan 24 kwietnia 2019 10:40
24 kwietnia 2019 10:48

Osobiście, nie oskarżam JKM o niezależność.

zaloguj się by móc komentować

orjan @onyx 24 kwietnia 2019 01:18
24 kwietnia 2019 10:53

Podobno jest ich jakieś 300 tysięcy. Spory elektorat.

Ale niektórych strajki nauczycielskie nie dotknęły w zakresie dopuszczenia właśnie ich do matury i pewnie nie dotkną ich w czasie matur. Dla nich wyeliminowanie, albo trwające utrudnienie matur innym ich koleżankom i kolegom obiektywnie oznacza zmniejszenie konkurencji w dostępie do studiów ... 

Mam nadzieję, że przynajmniej u wiekszości młodzieży egoizm nabywa się dopiero z wiekiem.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @orjan 24 kwietnia 2019 10:40
24 kwietnia 2019 12:22

> Korwin jest przede wszystkim biznesmenem.
> Szczególnym, bo szczególnym, ale niewątpliwym.

Nie wierzę, że on to wszystko robi, by nakręcić sobie koninkturę na własną publicystykę itp. To coś więcej.

zaloguj się by móc komentować

orjan @przemsa 24 kwietnia 2019 12:22
24 kwietnia 2019 17:16

Może i coś więcej. Ale niekoniecznie coś większego.

Dajmy na to, gdyby był agentem czyjegoś wpływu, to miałby bardziej wpływową pozycję i większe środki do dyspozycji. Chyba, że robi komuś za taniego pożytecznego idiotę od czasu do czasu na chwilę destabilizującego to, czy owo. Może nawet nie destabilizującego, a raczej fermentującego to, czy owo.

Stale jednak z przyciąganiem uwagi do siebie, a nigdy do jakiejś stałej sprawy. Jeśli zaś jakaś sprawa się mimo to nabiera rozpędu, to przyciąganie do niej uwagi szybko zamiera. W ten sposób u entuzjastów powstaje uczucie niezaspokojenia, które idzie się leczyć jako popyt do jego gospodarczej sfery medialnej.

Tak to odbieram. Ponad 30 lat fajerwerków i publicznie ani światła, ani ciepła, a prywatnie mimo to sukces jest.

zaloguj się by móc komentować

klon @orjan 24 kwietnia 2019 17:16
24 kwietnia 2019 17:46

A gdy spojży się na "stratypo prawej stronie" jakie przynosi taka forma działalności, to po co rozwijać projekt KORWIN

zaloguj się by móc komentować

MZ @syringa 23 kwietnia 2019 21:40
24 kwietnia 2019 19:46

Od kilku lat nie ma już tych czytań na Wielki Piatek.Jeszcze trochę  po,konferencji na temat faryzeuszy i Jezusa, Ewangelie będa mową nienawisci i antysemtyzmem.Dziwny był przekaz ostatniej Drogi Krzyżowej przy Colosseum. Z handel organami ,niewolnictwo i nierząd mają kajać sie chrześcijanie-w domyśle katolicy.No i ci biedni emigranci,ale nie wspomniano,że ich rodacy mordują chrześcijan.Niedługo czekaliśmy,Sri Lanka

zaloguj się by móc komentować


orjan @klon 24 kwietnia 2019 17:46
24 kwietnia 2019 20:23

Nie ma po co, ale jednak ciągle są ochotnicy.

 

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @orjan 24 kwietnia 2019 20:23
24 kwietnia 2019 20:55

Są ale chyba liczba Ich się kurczy. Jeden Pan dem3000 powiedział, że kiedyś był korwinistą, a teraz jest socjalistą (uważając, że te dwa kierunki są przeciwstawne i taki ruch jest kontrowersyjny). Abstrahując od tych wybrakowań - robi świetny timing w swoich animkach i ma przyjemny mlaskająco niespieszny głos - na przykładach:

co się dzieje w Polsce:

https://www.youtube.com/watch?v=UUDD0VGhkEo

co się dzieje w USA:

https://www.youtube.com/watch?v=kBjcvcvB0tg

Z czego wniosek, że w USA jest jednak śmieszniej.

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @Brzoza 24 kwietnia 2019 20:55
24 kwietnia 2019 20:58

Są ale chyba liczba Ich się kurczy. Jeden Pan dem3000 powiedział, że kiedyś był korwinistą, a teraz jest socjalistą (uważając, że te dwa kierunki są przeciwstawne i taki ruch jest kontrowersyjny). Abstrahując od tych wybrakowań - robi świetny timing w swoich animkach i ma przyjemny mlaskająco niespieszny głos - na przykładach:

co się dzieje w Polsce

co się dzieje w USA

Z czego wniosek, że w USA jest jednak śmieszniej.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Jacek-Jarecki
25 kwietnia 2019 07:56

Oooo,a na zachodzie to załatwiają Judasza nowocześnie,a nie pałami....

https://www.youtube.com/watch?time_continue=57&v=tIOJYkyNxVI

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @DYNAQ 25 kwietnia 2019 07:56
25 kwietnia 2019 07:58

...no i tamtejsi antysemici mają broń.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować