-

Jacek-Jarecki

Odpowiedzią niech będzie uwolnienie słowa

Prowokacje lewactwa na gruncie sztuk wszelkich są niczym stukanie młotkiem za ścianą. Niby nic, ale po jakimś czasie człowiek musi się wkurzyć. Ten przykład doskonale obrazuje charakter ekscesów z którymi mamy coraz częściej do czynienia. Twórcy oraz ich akolici są od dawna nie domownikami, a tylko sąsiadami. Tylko dzięki denerwującemu stukaniu dowiadujemy się o ich istnieniu, toteż nie zaniedbują się w pracy. Ich odpowiedź jest prosta i skuteczna: Wolnoć Tomku w swoim domku.

Jest to prawda, ponieważ to faktycznie ich domek, nawet nie podobny do naszego. I tak od szóstej rano do dwudziestej drugiej. Jeśli artysta chce się wyróżnić, zaczyna stukanie w nocy, ktoś wzywa policję i mamy oto męczennika, który śmiało może teraz wykrzykiwać o godzinie policyjnej i prześladowaniu aktu twórczego.

Tyle tylko, że wypada zacząć od drugiej strony, czyli od reagujących gniewem na coraz liczniejsze prowokacje. Jednym z najgłupszych argumentów jest wypytywanie zlewaczałych artystów, dlaczego nie używają w swych prowokacjach wizerunków Mahometa czy symboli religii żydowskiej. Jeśli chodzi o Proroka, odpowiedź tkwi w samym pytaniu, ponieważ jego wyznawcy nigdy by podobnego nie zadali, tylko od razu waliliby w mordę, o ile byliby w pogodnym nastroju. Jeśli zaś chodzi o wyznawców judaizmu, to są jak najbardziej ofiarami podobnych ekscesów, tyle tylko, że cierpią je nie od naszego, a zachodniego lewactwa, jesz-cze mocniej niż nasze zaangażowanego w sztukę podobnych prowokacji.

Cały ten obrazoburczy cyrk odbywa się w tak dziarskiej melodii sławiącej tolerancję. Ta tolerancja zasadniczo polega na mnożeniu regulacji prawnych i zakazów wobec naturalnej ekspresji werbalnej wszystkich, którzy nie są wyróżnioną kastą ludzi mogących więcej. Sprzeciw wobec ich swobód, swobód członków tej bandy staje się o dziwo ograniczaniem wolności, podczas gdy prawdziwe ograniczanie wolności słowa jest tylko antydyskryminacyjną regulacją. To tak jakby złodzieje zagwarantowali sobie policyjne ściganie ludzi, którzy zawołają: Łapaj złodzieja!

Najwyższy czas przywrócić naturalną, przynajmniej dla naszej nacji wolność słowa i ekspresji, także twórczej (ważne jest tu „także”) i zdepenalizować wszystkie jej przejawy. Inaczej staniemy się wkrótce narodem pieniaczy, ku czemu zmierzamy w podskokach. Skończy się bredzenie o cudactwach w rodzaju mowy nienawiści, oraz antydyskryminacyjny bełkot. Jeśli troszczysz się o swoje czy innych uczucia religijne, które wtedy będą narażone na obrazę… Cóż, a teraz nie są? Może wtedy zamiast zawracać głowę panu policjantowi, sam weźmiesz się za ich obronę. I nie mam tu na myśli walenia w mordę, bo to w sumie ostateczność. Jedno jest pewne. Nie wygrasz grając metodami ustanowionymi przez wrogów.

Tylko wolność słowa, szanowny katoliku daje Ci szansę, ponieważ wbrew ciągle powtarzanym deklaracjom, twoi przeciwnicy są jej zaciekłymi wrogami, o ile oczywiście prawo do niej rozszerza się poza ich środowisko. Zawsze, jeśli masz prawo wyboru, wybieraj wolność. Może wtedy donos przestanie być orężem walki politycznej, a stanie się znowu przejawem podłości. Trudniej też będzie różnym kretynom nabierać stosownego rozpędu, a jeśli już, większe są szanse, że walną głową w mur znudzenia, obojętności, prychnięcia i wzruszenia ramionami.tagi: polityka  polska 

Jacek-Jarecki
7 maja 2019 08:10
13     4339    16 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Magazynier @Jacek-Jarecki
7 maja 2019 09:05

Czytam między wierszami odpowiedź na mój tekst. Wszystko cacy, pod warunkiem że banksterzy i lewi nie będą mieszać w prawie, a przecież będą. Polem walki są również nowelizacje prawa i reforma konstytucji.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-Maciej @Jacek-Jarecki
7 maja 2019 09:15

Cieszę się że coraz częściej pisze Pan na SN. 

Notka bardzo dobra, mój plus.

Pozdrawiam

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Jacek-Jarecki
7 maja 2019 09:44

Tez sie ciesze Panskimi notkami...

... a w dzisiejszej notce poruszyl pan - bodajze - najwazniejszy problem,  genialnie skontestowany w calym 4 akapicie... to jest  CLOU  tego obrazoburczego cyrku, ktory wlasnie teraz dzieje sie w Polsce  !!!

Naprawde bardzo wazny wpis  !!!

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Magazynier 7 maja 2019 09:05
7 maja 2019 09:54

Tylko nie będzie tak łatwo mieszać. Nie wiem, czy to dobrze czy źle, ale ludzie są wrażliwi na punkcie wolności. A już gdy w kabaretowy sposób wkracza w to nasza dzielna policja i sądy... Zamiast pałki policyjnej jest pałka opinii. Tak jak idziemy, nigdzie nie dojdziemy. 

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Marcin-Maciej 7 maja 2019 09:15
7 maja 2019 09:55

Jak nie piszę, to wtedy piszę, a odkąd zrezygnowałem z pisania, mam więcej czasu na pisanie. :)

zaloguj się by móc komentować

klon @Jacek-Jarecki 7 maja 2019 09:54
7 maja 2019 13:13

Co do zasady zgadzam się z tezą o wolności słowa jako "narzędziu" dla poszanowania i obrony.

Zauważam jednak problem natury 'technicznej". Wolne słowo, aby spełniało swoją rolę, musi mieć szansę na propagację.
W jaki sposób odpowiedzieć skutecznie na atak, jeśli słowo zostanie uwięzione i nie będzie rozpowszechniane?
Ponadto jest coś groźniejszego niż uwarunkowania "techniczne". Coraz mniej osób chce mówić, co powoduje że wygrywa ten, który mówi "cokolwiek".  A skoro tak - możemy mówić o ......walkowerze?
 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Jacek-Jarecki 7 maja 2019 09:54
7 maja 2019 17:12

To bardzo dobrze, że są wrażliwi na punkcie wolności. Przydałaby się jeszcze wrażliwość na punkcie prawdy. Wtedy wolność nabrałaby realnych rumieńców. Jak rzekła dziś pani z Centrum Wolności Prasy, wolność nie jest absolutna. Ma swoje ograniczenie. Nie wolności do publicznego politycznego uśmiercania osób duchownych. To nie jest wolność, ale jej zaprzeczenie. 

Ty idziesz górą, a ja doliną. Bez ironii. Żyjesz w lepszym świecie. Masz gdzie iść i gdzie dochodzić. Bo ja nie mam. U mnie w bagienku nie ma się nawet jak okopać. Muszę przejść nanotransformację i stać się nanowęgorzem. Zdobyć nowe narzędzia i umiejętności poruszania się między złodziejami. Dobrze że nie ma tu morderców. Raczej nie będzie. Muszę jednak pilnować otoczenia swoich duszpasterzy. Bo oni bywają jednak narażeni na bliskie spotkania z mordercami.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Magazynier 7 maja 2019 17:12
7 maja 2019 17:13

Miało być nie ma wolności do publicznego politycznego uśmiercania ...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Jacek-Jarecki
7 maja 2019 17:32

Zasadniczo to jest pewne przełożenie zasady "zło dobrem zwyciężaj". Na tym przykładzie widać zresztą lepiej, o co w niej chodzi.

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @Jacek-Jarecki
7 maja 2019 19:28

 -  Jeśli zaś chodzi o wyznawców judaizmu, to są jak najbardziej ofiarami podobnych ekscesów, tyle tylko, że cierpią je nie od naszego, a zachodniego lewactwa, jesz-cze mocniej niż nasze zaangażowanego w sztukę podobnych prowokacji.

    Zachodnie lewactwo tak samo nie lubi zydow jak troszczy sie o klase robotnicza.  Nic nie znaczace gesty, dotyczy to zreszta wszystkich liczacych sie sil bez wzgledu na ich miejsce w spektrum politycznym.   

Czy szanowny autor nie dostrzega takiej oczywistosci jak to, ze jest absolutnie wykluczone aby krol Europy, na oficjalnej przedwyborczej imprezie na terenie jednej z dwu najwazniejszych akademii kraju, byl formalnie wprowadzony Jazdzewskim mowiacym o zydach tak jak mowil o Kosciele?   Moglo by skutkowac nalotem sil powietrznych Izraela, lub co bardziej prawdopodobne, US Air Force, bo duzo taniej.   To nawet nie musialby byc krol Europy.

Por. stosunek masonerii do Kosciola i zydow.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Jacek-Jarecki
7 maja 2019 20:02

Katolicy nie koniecznie rozumieją postulat o wolności słowa. Z powodu źle uformowanego sumienia mają z tym kłopot. 

Nie mam problemu z stosownym sposobem wyrażenia własnego poglądu. Tylko odbiorca miewa zatkane konwenansem uszy:)))

.

 

zaloguj się by móc komentować

klon @Slepowron 7 maja 2019 19:28
7 maja 2019 20:31

>>>Zachodnie lewactwo tak samo nie lubi zydow jak troszczy sie o klase robotnicza.  Nic nie znaczace gesty, dotyczy to zreszta wszystkich liczacych sie sil bez wzgledu na ich miejsce w spektrum politycznym. <<<

Z Żydami jest "mały" problem.

Każdy lewak jest przeciwko żydostwu, nawet gdy jest sam jest Żydem. Zmiana nastawienia Żyda-lewaka do żydostwa następuje najczęściej w okresie jesieni życia, gdy odkrywa on, że bycie Żydem jest silniejsze niż bycie lewakiem. Ponadto należy uwzględnić że działania lewaka ( nieważne goja czy Żyda ) prowadzące do destrukcji chrześcijańskiego porządku rzeczy jest korzystne dla Żyda tradycjonalisty - tego którym Żyd-lewak stanie po 60-ce! Wniosek!
Goj niszczący "stary" porządek przegrywa podwójnie - Żyd wygrywa zawsze..... 

zaloguj się by móc komentować

darkforce @Jacek-Jarecki
7 maja 2019 22:12

Tekst ma bardzo nieśmiały przekaz. Pisząc otwarcie i dosłownie, jest i zawsze było tak: aktywność wygrywa z biernością. Ruszanie palcem w bucie, czy szeptanie nikogo nie powstrzyma. Wygrywa zawsze lepiej przygotowany i zdeterminowany. Spytajcie Valsera. Aby wygrać walkę trzeba wyrzucić na śmietnik wszelkie przepisy i atakować skutecznie. Znowu podpieram się Valserem.Mówa w stylu: nadstaw drugi policzek, to tylko kiepskie usprawiedliwienie własnej bierności (mówiąc baaardzo eufemistycznie). Jeśli mamy poważnie traktować rady w stylu: zło dobrem zwyciężaj, to po co tracić kasę na utrzymanie armii? Pieniądze wyrzucone w błoto. Wziąć się w garść, dogadać z podobnie myślącymi, przełamać cykora i .... wiecie co dalej. Oczywiście po oczyszczeniu terenu z kamer i podobnych śmieci

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować