-

Jacek-Jarecki

O szaleństwie jako metodzie i rozbieraniu się do goła w ramach konstytucyjnych

Walka o prawdziwą demokrację nabiera rumieńców. Profesor nadzwyczajny Matczak, najnowsza gwiazda i kandydat na przewodnika tłumu elitarnych bęcwałów (okazuje się, że tłum też może być elitarny, o ile wrzeszczy dostatecznie głośno) teraz wyrwał się z tłumaczeniem, czym powinna być demokracja. Otóż powinna być spiskiem elit pozorujących nad głowami plebsu spory polityczne, aby uczynić scenę polityczną bezalternatywną. Tak to wygląda po odcedzeniu farmazonów i odwinięcia jego przemyśleń z korporacyjnej bawełny. Przywoływany do porządku Monteskiuszem bije tego Monteskiusza po głowie współczesnym realizmem prawnym jako starego dziada i straszydło. I oczywiście ma rację, ponieważ wedle standardów współczesnego świata, demokracja wygląda właśnie tak, jak on mówi. PiS razem ze swoją bandą zostałby przecież dopuszczony do tych nowoczesnych, z założenia trwających w nieskończoność zmagań, gdyby nie zaczął podkopywać się pod fundamenty wielkiego gmachu demokracji. Przemyślenie pana Matczaka, dziwnie podobnego z wyglądu i argumentarium do wybitnego ekonomisty Petru nie byłyby ciekawe, gdyby nie ich autodemaskacyjny charakter.

Elity schodzące nie mają w rodzącym się chaosie nawet z kim spiskować nad głowami ludu, ponieważ PiS nie wytworzył żadnych elit wchodzących. Niestety nie jest to celowa strategia, a efekt prostego zaniechania i personalnych wyborów na stanowiskach propagandowo-medialnych. No, chyba, że nie doceniam pana z chorym kolanem. Przecież gołym okiem widać, że niektórzy apologeci PiS-u dosłownie trzęsą się, by druga strona jakoś ich zaakceptowała i przygarnęła, choćby jako godnych uwagi wrogów. Jakoś w tym nie przeszkadza oczywisty fakt, że elity schodzące dzień w dzień za swój święty obowiązek uważają okazanie własnego zidiocenia i degeneracji. To one, nie jakiś tak elektorat, nadal są jedynymi uprawnionymi recenzentami dla recenzowanych.

Polityka w wymiarze medialnym stała się serią dziwacznych ekscesów prokurowanych przez nie mniej dziwacznych ludzi. Tego, co dzieje się w sejmie nie można postrzegać inaczej niż jako próbę unieważnienia parlamentaryzmu jako takiego. To gra na obniżenie i tak niskiego autorytetu władzy ustawodawczej. W ostatnich dniach udało się nawet wyrównać poziom żenady pomiędzy całkiem pokaźną grupą posłów, a elitarną dziczą wrzeszczącą na ulicy. Mamy do czynienia z tak oczywistym obnażeniem tych ludzi, że nie trzeba czekać aż jedna z tych przygłupich posłanek rozbierze się na sejmowej mównicy do naga, a jestem dziwnie pewny, że i do tego w końcu dojdzie.

Jest takie starodawne powiedzonko, że jak trwoga, to do Boga. Czy można się dziwić, że przerażona elita intelektualna opozycji zmierza w zgoła przeciwnym kierunku? Pisarka Nurowska i znawczyni voodoo Holland, która w młodości działała, wedle własnych słów, ze skutkiem śmiertelnym, w końcu uzgodniły wobec posła Piotrowicza łagodniejszą wersję, uznając, że wystarczy całkowity paraliż rzeczonego posła. Oczywistym jest też, że zaraz objawi się kolejny autorytet, który przyzna się do kłucia igłą kolana laleczki najstraszniejszego dyktatora świata. Jeszcze jakieś panny na chodniku nasmarowały kredą pentagram i rozpaliły szatanowi wkłady od zniczy. To w zasadzie jest już tak głupie, że wstydzę się dalej pisać ten tekst.

Na koniec pozytyw. Nawrzeszczeli, nakompromitowali się do woli, nabłaźnili ile wlezie i mogą teraz z czystym sumieniem i dobrą myślą udać się na zasłużone wakacje. Na miejscu zostawia co osobliwszych wariatów, aby nie zaprzestawali nękać nas swoim szaleństwem, a sami hop siup do Toskanii, ziemi nieskalanej stopą Jarosława Kaczyńskiego.

 tagi: polityka  demokracja  elity  voodoo  goła baba  idiotyzm 

Jacek-Jarecki
21 lipca 2018 07:13
13     3161    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Grzeralts @Jacek-Jarecki
21 lipca 2018 08:19

Jest taka piosenka Bukartyka z czasów zanim mu odbiło drugą miłością/młodością, "Luz i zapał". Oni właśnie mają luz i zapał. I kompletnie nic poza tym. 

zaloguj się by móc komentować

olo @Grzeralts 21 lipca 2018 08:19
21 lipca 2018 08:58

dla ludu to pewnie "sznurek" zostaje

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Jacek-Jarecki
21 lipca 2018 08:59

Problem polega na tym, że przy tym wymiarze sprawiedliwości, oni czują się bezkarni i w związku z tym uważają, że mogą przekroczyć każdą granicę.

Mamy 2018 rok a sądzona jest sprawa chamskiego zachowania z 2016 roku. Pomijając sprawę wyroku, to sama przewlekłość postępowania powala z nóg.

Na razie mamy błędne koło.

http://niezalezna.pl/231237-chamstwo-sadownie-usankcjonowane-sad-okregowy-w-jeleniej-gorze-laskawy-dla-mlodej-dzialaczki-kod

 

 

zaloguj się by móc komentować

olo @ewa-rembikowska 21 lipca 2018 08:59
21 lipca 2018 10:05

chyba nie do konca, jak zrozumialem(?) autora "oni" czuja sie odpowiedzialni i tym legitymuja sie przy przekraczaniu granic

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @Jacek-Jarecki
21 lipca 2018 10:32

Według mnie w tym obnażaniu chamstwa i głupoty jest przemyślana metoda. Nie będę silił się na powtórne odkrywanie Ameryki tylko zacytuję tekst z dzisiejszego (21.08.2018) wpisu Coryllusa:

>>> Żeby zdobyć przewagę, trzeba przeciwnika wybić z przekonania o własnej wyjątkowości. Czy się tego dokona w sposób uczciwy, czy nie, nie ma znaczenia. Ważne, żeby sędzia to właściwie zinterpretował. Ten zaś dokona tego, jeśli porozmawia z nim ktoś odpowiedzialny. Sukces Francuzów w finale rozpoczął się do wymuszenia wolnego. Za nieistniejący faul wymuszony przez Griezmanna, odpowiedzialność wziął na siebie sędzia. Nie trener, nie zawodnicy, ale sędzia i jacyś niewidoczni ludzie z zaplecza. Chorwaci zorientowali się na pewno, że coś jest szyte i stracili dużo pewności siebie. <<<

Przez ich luz, głupotę, którą oni mogą okazywać w sposób bez ponoszenia żadnej konsekwencji, bezkarnie chcą pozbawić nas pewności siebie. Jak to zrobią, zwyciężyli.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @Jacek-Jarecki 21 lipca 2018 14:08
21 lipca 2018 14:44

Oni nie potrafią pojąć, że jednak są gorszym sortem, i to we własnej rodzinie. Bo lepszy sort tworzył po IIWŚ państwo Izrael. I pogardza nimi bardziej niż nami, jak widać. 

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Jacek-Jarecki
21 lipca 2018 15:10

To są bestie, a bestie należy traktować miotaczami ognia. Jeśli mamy taką fantazję, że mamy w osobach naszych dzieci/wnuków żyć nadal, te kurwy muszą zdechnąć!

zaloguj się by móc komentować

olo @Jacek-Jarecki
21 lipca 2018 17:23

sznurek sie spali

o metodzie:

indianski wodz po przebudzeniu ze spiaczki spowodowanej zderzeniem z parowozem tez zniszczyl gwizdzacy czajnik , by zdazyc poki jeszcze nie urosl

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Jacek-Jarecki
21 lipca 2018 17:28

A idź Pan... gdzieś.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Jacek-Jarecki
22 lipca 2018 00:52

Prawdziwe jest powiedzenie, że jak trwoga to do Boga, z tym że każdy do swojego. Sławek Nitras zaskoczył albo mu się towar skończył za wcześnie i wypalił z grubej rury:

https://twitter.com/NewsPlatforma/status/1020302247954124801

Co do tej foty z pentagramem to gdybym ja taki namalował 25 lat temu to by mnie koledzy metalowcy śmiechem wbili w glebę. Jak już są te trzy szóstki (choć to pewnie Rysiek Petru rysował bo najpierw były dwie ale ktoś mu podpowiedział, że trzeba trzecią dokręcić) to pentagram powinien być odwrócony. Albo rybki albo akwarium jak to mawiał pisarz Sofronow. Oni nie słyszą dzwonów, oni są dzwonami i to z górnej półki.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @onyx 22 lipca 2018 00:52
22 lipca 2018 10:46

To są ludzie tak dobrze osadzeni, że mogą sobie pozwolić na bycie debilami. Tylko po co ich wywoływać na ulicę? To musi finansować ten sam krąg, który sfinansował zwycięstwo PiS. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Jacek-Jarecki
23 lipca 2018 13:18

"a sami hop siup do Toskanii, ziemi nieskalanej stopą Jarosława Kaczyńskiego"
... wprost w objęcia czekających tam na nich guru, sączących wino toskańskie w cieniu etruskiego muru ...

po nagrody, po nagrody - poklepanie po pyszczku i 2 euro na lody ...

I nowy przydział progreso-ezotero.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować