-

Jacek-Jarecki

Nasi miażdżą redaktora Mazurka

Pan Mazurek zaatakował panią Holecką, ta odpowiedziała w stylu charakterystycznym dla programu, który prowadzi i dla mnie byłby to koniec komedii, ponieważ wojny dziennikarzy nic mnie nie obchodzą, a sami dziennikarze obchodzą mnie w stopniu możliwie najmniejszym, ale użyte przy okazji sporu argumenty już tak, ponieważ pokazują, jak znaczące spustoszenia dokonały się w umysłach ludzi, którzy na co dzień z prostego amatorstwa lubią komentować politykę. Pomijam inwektywy skierowane wobec wrażego redaktora, zarzuty zdrady, także z finansowej zawiści wobec sukcesu dziennikarzy patriotycznych w rodzaju pani Holeckiej właśnie. Linia obrony programów informacyjnych i publicystycznych produkowanych przez TVP wygląda mniej więcej tak:

Po pierwsze, TVP uprawia nachalną propagandę, ale jest to jedyna możliwa odpowiedź na nachalną propagandę uprawianą od lat przez zaprzyjaźnione z opozycją media w rodzaju TVN. To trochę na zasadzie, że skoro mój sąsiad lewak leje żonę, to i ja, choć jestem łagodnym, religijnym patriotą, też muszę swojej przyłożyć. Inaczej rzecz ujmując, łajdackie to wszystko bardzo, ale to nasi łajdacy. No dobrze, ale czy propaganda musi ociekać wazeliną, a mówiąc o politycznym przeciwniku należy utwardzać ton głosu, tak by całość przypominała parodię komuszej kroniki filmowej?

Po drugie, chodzi o złamanie monopolu informacyjnego. Szczególnie zabawny argument, bo współcześnie jest tak, że w mediach informacja bez interpretacji nie istnieje, zupełnie jakby ludzie nie potrafili samodzielnie wyciągać wniosków. Może i tak jest, nie wiem. Jeśli już, to chodzi o złamanie monopolu interpretacyjnego. W tym miejscu wracamy do punktu pierwszego, a problem tkwi w estetyce. Co ciekawe ludzie namiętnie wynoszący i wielbiący poetę Herberta wydają się nie rozumieć, że ta cała estetyka jest naprawdę pomocna w życiu. Można jej nauczać w dziurawych portkach i chodząc boso, ale nie da się mając dziurawą czy niedomytą duszę.

Po trzecie, ta propaganda nie jest dla ciebie, ponieważ jest skierowana do prostych ludzi. To chyba najpaskudniejszy argument, bo akurat ja jestem człowiekiem najprostszym z możliwych, a zdzierżyć jej nie potrafię. Mówiąc wprost, tak musimy, bo nasi odbiorcy są głupi. No pięknie! – Jak mawia Powolniak w serialu „Co ludzie powiedzą”. Na boku zauważę, że trudno mi wyobrazić sobie człowieka, który odczuwa satysfakcję słysząc tysięczny raz, że totalna opozycja to czy tamto… Nie wiem, bo nie oglądam, ale czy ten cały TVN też każdą informacje o rządzie okrasza podobnym zwrotem?

Po czwarte, trwa wojna i to są nasi żołnierze na medialnym froncie. W tym miejscu pozostaje tylko poinformować zebranych, że na razie nie trwa żadna wojna. Przy okazji wojennej mogę tylko nieśmiało przypomnieć, jak żołnierze medialni II Rzeczpospolitej donosili we wrześniu 1939 dla podniesienia morale ludności o licznych sukcesach naszej armii, z bombardowaniem Berlina włącznie. Nie wiem, czy ktoś w to wierzył, ale ludzie lubią wierzyć w dobre informacje i nikt nie zapytał, co z tymi, którzy w związku z wiarą w prawdomówność mediów podjęli złe decyzje i na przykład zginęli. Ups i tyle.

Po piąte i najgłupsze, dzięki takiej propagandzie PiS wygrywa. To już przypomina żywcem obwieszczenia Tomasza Sakiewicza, że dzięki niemu i Gazecie Polskiej, PiS wygrało wybory w 2015. Nikt specjalnie nie podchwycił tego wątku i pan Tomasz szczęśliwie przycichł, ale widzę, że ten koncept odżywa i jesienią możemy mieć powtórkę z panią Holecką i towarzystwem na czele, no chyba, że złośliwy, pazerny i nad wyraz chamski redaktor Mazurek przeszkodzi w tryumfie dobra nad totalną ze wszech miar opozycją.

 

 

 

 

 tagi: media  tvp  mazurk vs holecka  media wszelkie 

Jacek-Jarecki
17 lipca 2019 08:43
15     4775    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
DYNAQ @Jacek-Jarecki
17 lipca 2019 09:08

''Bez poparcia europosłów PiS Ursula von der Leyen nie zostałaby wybrana''   - A mogłoby się wydawać że bez poparcia wszystkich którzy na nią głosowali. Co to jednak znaczy właściwy komentarz.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Jacek-Jarecki
17 lipca 2019 09:14

I na tym to polega, bo to jednocześnie prawda i oczywisty fałsz. Mało kto zauważa i to jest najgorsze.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @DYNAQ 17 lipca 2019 09:08
17 lipca 2019 09:48

Bo to jest odpowiedź na inne pytanie, jaki był uzgodniony wcześniej deal i czy przy głosowaniu  nie wyłamano się z niego, tak jak miało to miejsce w przypadku B. Szydło, gdzie co innego ustalono w kuluarach, co innego wyszło na sali.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 17 lipca 2019 09:48
17 lipca 2019 10:28

No i dopiero teraz...

... cala ta "dobrozmianowa" czereda do brukselki, te wszystkie cymbaly i tlumoki "dyplomatyczne i ministerialne"  bedo mialy co wyjasniac temu ciemnemu ludowi w Polsce... te rozne morawieckie,  kuzmiuki czy inne czarneckie niedojdy - jak to sie stalo, ze oni takie "prawicowe" i  takie "wprowadzajace wartosci chrzescijanskie" do tej zdychajacej Lunjii  zaglosowali za tym wykolejonym  SLUPEM  Leyen... gdzie inny  WYKOLEJENIEC  Timmermans bedzie  VICE  przewodniczacym  !!!

 

Pieknie, pieknie... i bravo, bravo - sakiewiczowe presstytutki  bedo mialy duzo  roboty "narracyjnej"  do wciskania narodowi jaki to  "sukces i postep"  PiS  osiagnelo  !!!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Jacek-Jarecki
17 lipca 2019 11:38

e tam

Ty  nie jesteś prostym, nie wspominajac już, ze najprostszym człowiekiem, a więc nie stanowisz własciwego kontrapunktu dla tezy wysuwanej przez komentatorów dokonujacych wiwisekcji motywów, które kierowały  red. Mazurkiem. Jesli chcesz poznać, kto to jest prosty czlowiek z ludu, idź na bazar i pogadaj np. z tamtejszymi sprzedawcami.  A jeśli chcesz zobaczyć tzw. medianę percepcyjną wyborcy "ten kraju", to obejrzyj kilka odcinków teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Nie wiem jak wygląda selekcja uczestników do tego programu, ale  raczej są oni przekonani o tym, że ich "ogłada intelektualna" sytuuje się ponad przeciętną, i dlatego zgłaszają tam  swój udział.

Jakkolwiek  red. Sznuk, aby utrzymać program i ludzi otrzymujacych zań honoraria,  zapewne brałby  uczestników nawet z łapanki, ale to zmienia kryterium, ze oni reprezentowali zbliżona średnią.

Jesli uznamy to za wskaźnik ponadprzeciętnosci, to pozostaje juz tylko  wyobrazić  sobie tych o szczebel czy dwa niżej.

A, poza wszystkim, współczesny człowiek z kategorii "najprostszy z możliwych"  nie byłby w stanie napisać tekstu, w którym są liczne zdania podrzędnie złożone.

Zatem jak we wstępie, czyli nie jesteś właściwym punktem odniesienia. 

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @Jacek-Jarecki
17 lipca 2019 13:58

Spektrum propagandy w naszym kraju wyznaczają dwaj bracia K. jeden z Czerskiej, drugi z Woronicza, a elitę polityczną, kulturalną, finansową i moralną stanowią szumowiny, które wypłynęły z transformacji. To są stosunki kolonialne, kluczem do zachowania status quo jest utrzymanie tubylców w poczuciu niższości. Stąd przaśne rozrywki i propaganda na poziomie najniższym jak się da. Prosty człowiek niewiele sobie z tego robi, w końcu mamy wielopokoleniową tradycję przetrwania najgorszej opresji. To wszystko nie jest dla nas, to dla nich, naszych władców, oni naprawdę chcą wierzyć, że są lepsi.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @SalomonH 17 lipca 2019 13:58
17 lipca 2019 15:11

Cóż dodać. Ano nic. 

Jeśli chodzi o media jest tak źle, że jako stary kibic mecze reprezentacji Polski oglądam w rosyjskiej telewizji Futboł, bo ględzenia naszych ogórków znieść nie mogę. A może ze mną jest coś nie tak. Nie wiem.

zaloguj się by móc komentować

Paris @SalomonH 17 lipca 2019 13:58
17 lipca 2019 17:31

Wszystko sie zgadza...

... ta blazenada  idiotow jest  dla  nich,  ale za  NASZE  PIENIADZE  !!! 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Jacek-Jarecki
17 lipca 2019 22:58

Kłótnia w rodzinie, o piniądze. No i tyle.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @porfirogeneta 17 lipca 2019 22:58
17 lipca 2019 23:14

A ja myślę, że nie tylko. Ten konflikt jest potrzebny, dlatego wciąż jest podsycany, bez niego lud by mógł ochłonąć i na kopach wysłać te „elity” do wszystkich diabłów.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Jacek-Jarecki
18 lipca 2019 20:48

Lud, to ma na to wywalone, parę % społeczeństwa śledzących te wszystkie rzeczy to jeszcze nie "lud", lud się cieszy, bo ma nowe "plusy", myślał będzie po wyborach, jak wszystko podrożeje.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Jacek-Jarecki
18 lipca 2019 20:49

To było do SalomonH.

zaloguj się by móc komentować

Klasyk @porfirogeneta 18 lipca 2019 20:48
18 lipca 2019 22:47

Jak po wyborach zdrożeję piwo, to...będę kupował droższe.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Klasyk 18 lipca 2019 22:47
18 lipca 2019 23:26

I w ten sposób awansujesz do Europy pierwszej prędkości.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @SalomonH 17 lipca 2019 23:14
21 lipca 2019 21:40

"Lud" nikogo nigdzie nie wyśle, chyba że będzie bardzo uciążliwie. Lud jest od zapieprzania na to wszystko, głosowania i tyle.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować